Nietypowy sposób na schudnięcie

Różne są sposoby na schudnięcie, a ten o którym dzisiaj piszę zainspirowany został pewnym programem telewizyjnym. Na Discovery Channel od 2013 roku wyświetlany jest program o nazwie „Naked and Afraid”, co znaczy „nagi i przestraszony”. Uczestnicy tego programu (kobieta i mężczyzna) muszą przeżyć 21 dni w jakimś dzikim miejscu na ziemi np. bezludnej wyspie, dżungli czy na sawannie. W każdym odcinku jest inny rejon świata, a uczestnicy te 21 dni spędzają kompletnie nago i muszą sami zdobywać pożywienie. Jak łatwo się domyślić zdobycie pożywienia nie jest wcale łatwą sprawą w dziczy. Stąd też uczestnicy oprócz głodu czy czasem zimna odczuwają przez te 21 dni również masę stresu. Po tych trzech ciężkich tygodniach nie ma uczestnika, który nie straciłby choćby kilka kilogramów wagi.

Poniżej na zdjęciach kilku uczestników tego amerykańskiego telewizyjnego show:

sposób na odchudzanieTa dziewczyna schudła 7,7 kilogramów w 3 tygodnie. Waga uczestników jest podawana w funtach, więc przeliczyłem ją na kilogramy.
szybko schudła 8 kilogramów

Ta kobieta podobnie – schudła 8,1 kilograma.
schudł 20 kilogramów

Ten facet schudł 19,2 kilograma. Mężczyźni tracą z reguły więcej kilogramów, bo więcej ważą. Pewnie proporcjonalnie jest to podobna utrata wagi jak u kobiet. Ten akurat facet, prawdopodobnie specjalnie jadł dużo (plus dodatkowo brał suplementy białkowe i/lub kreatynę) oraz trenował sporo na siłowni przed programem, aby dobrze wyglądać. Zmniejszenie ilości dostarczanego białka w pożywieniu przyczyniło się do tak dużego ubytku masy ciała.
nietypowy sposób na odchudzanie

Ta kobieta straciła w 3 tygodnie 12,7 kilograma. W jej przypadku różnica w wadze jest widoczna gołym okiem. Wszystko jednak zależy od miejsca w jakim przebywali uczestnicy. Akurat ta uczestniczka programu była na afrykańskiej sawannie, gdzie utrudnione było zdobycie jakiegokolwiek pożywienia. Przy życiu ją i mężczyznę jej towarzyszącego utrzymywało picie przegotowanej wody z jakiegoś małego bajorka. Jak więc widać głodówka zawsze przynosi efekty. Taki surwiwalowy wypad w dziki rejon świata to na pewno bardzo nietypowy sposób na schudnięcie. Nie namawiam oczywiście nikogo na aż taki wyczyn, ale wniosek jest jeden: przy zmniejszeniu dostarczanych kalorii oraz dzięki ruchowi nie ma możliwości nie schudnąć.

Odcinki programu Naked and Afraid można znaleźć na youtube.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Nietypowy sposób na schudnięcie, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Podziel się!

Przeczytaj również:

About the author

Autorem wpisu jest Krzysztof Forman - trener personalny i dietetyk.